Aktualności

Zmarł Janusz Wójcik, były selekcjoner reprezentacji Polski

   Bez kategorii   Listopad 20, 2017

Zmarł Janusz Wójcik, były selekcjoner reprezentacji Polski. Był ostatnim szkoleniowcem, który doprowadził polską kadrę do medalu na igrzyskach olimpijskich. Miał 64 lata.

MZ o odwołaniu konsultanta krajowego w dz. położnictwa i ginekologii

   Bez kategorii   Sierpień 8, 2017

Jak już informowaliśmy, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł dokonał zmiany na stanowisku konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii. MZ wyjaśnia, że decyzja ministra „wynikała z przepisów ustawy o konsultantach w ochronie zdrowia”.

MZ o akcji „Lekarze Kobietom”: lekarz musi wykonywać zawód zgodnie z przepisami

   Bez kategorii   Sierpień 4, 2017

Pigułka „dzień po” jest produktem dopuszczonym do obrotu; lekarze mogą go przepisywać, jeśli uznają to za uzasadnione; wystawienie recepty jest finałem wizyty, podczas której musi odbyć się badanie – powiedziała w czwartek (3 sierpnia) rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia Milena Kruszewska.

Radziwiłł: duże szanse na pozytywną decyzję ws. siedziby Europejskiej Agencji Leków

   Bez kategorii   Sierpień 3, 2017

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ocenił w środę (2 sierpnia) po spotkaniu w siedzibie Europejskiej Agencji Leków (EMA) w Londynie, że duże są szanse na to, aby Warszawa stała się nową siedzibą tej instytucji po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Eksperci: w naszym organizmie są chemikalia, przenikają m.in. z opakowań

   Bez kategorii   Czerwiec 6, 2017

Nowoczesne metody diagnostyczne pozwalają wykryć w naszym organizmie minimalne, nawet nanogramowe ilości chemikaliów, co pozwala lepiej monitorować narażenie na różne szkodliwe substancje – powiedzieli w poniedziałek (5 czerwca) eksperci podczas spotkania prasowego w Warszawie.

Rząd przyjął projekt ustawy: część zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej przejmie…

   Bez kategorii   Maj 31, 2017

Rada Ministrów przyjęła we wtorek (30 maja) projekt ustawy o utworzeniu Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek po posiedzeniu Rady Ministrów.

ZZP, PharmaNET, Lewiatan krytycznie: za „aptekę dla aptekarza” zapłacimy wszyscy

   Bez kategorii   Maj 17, 2017

Według Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET oraz Konfederacji Lewiatan podpisana przez Prezydenta RP ustawa o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne spowoduje wzrost cen leków oraz zahamuje rozwój aptek prowadzonych przez polskich przedsiębiorców.

Ginekolodzy apelują: ellaOne bez recepty, ale od 18 rż

   Bez kategorii   Maj 11, 2017

Szukając mądrego kompromisu proponujemy, aby tabletka ellaOne pozostała nadal lekiem OTC, jednak dostępnym bez recepty wyłącznie dla osób, które ukończyły 18. rok życia – pisze w apelu przesłanym do Konstantego Radziwiłła kilkudziesięciu ginekologów.

„Wokół Tabletki ella-ONE” – przed posiedzeniem Sejmowej Komisji Zdrowia

   Bez kategorii   Maj 11, 2017

W dniu 11 maja 2017 r. odbędzie się kolejne posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia. Jednym z tematów posiedzenia będzie projekt ograniczenia dostępności do tabletki „ella-ONE”. Poniżej prezentujemy Państwu kilka wystąpień i twardych dowodów dotyczących obszaru antykoncepcji awaryjnej.

Alarm – Stop GMO – Jerzy Zięba w Sejmie – Poruszające i mocne wystąpienie

   Bez kategorii   Kwiecień 24, 2017

W dniu 21.04.2017 w Sejmie RP odbyło się połączone posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Ochrony Środowiska w sprawie nowelizacji przepisów dotyczących GMO. Wśród występujących przedstawicieli środowisk i organizacji pozarządowych głos zabrał Jerzy Zieba. Była to poruszająca i mocna przemowa przypominająca władzy kto tu jest suwerenem. Jerzy Zięba…