Aktualności

UOKiK: reklama Magmisiów na cenzurowanym

   Aktualności   Luty 12, 2018

Aflofarm Farmacja Polska ma kolejne problemy z przekazem reklamowym. Tym razem Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nakazał producentowi Magmisiów sprostować w środkach masowego przekazu komunikat, jaki emitował w reklamie suplementu diety Magmisie.

Minister zdrowia wziął udział w posiedzeniu NRL

   Aktualności   Styczeń 12, 2018

Nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski uczestniczył w piątek (12 stycznia) w posiedzeniu Naczelnej Rady Lekarskiej. Po spotkaniu nie udzielił wypowiedzi mediom.

MZ: klauzulę opt-out wypowiedziało 3457 lekarzy

   Aktualności   Styczeń 9, 2018

Klauzulę opt-out wypowiedziało 1890 rezydentów i 1567 innych lekarzy – poinformował PAP resort zdrowia, powołując się na dane z piątku. Oznacza to, że w minionym tygodniu o 90 spadła liczba specjalistów rezygnujących z nadgodzin, nie zmieniła się natomiast liczba protestujących rezydentów.

Rezydenci vs Konstanty Radziwiłł – bez porozumienia

   Aktualności   Styczeń 8, 2018

Fiaskiem zakończyły się rozmowy ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów OZZL. W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Rzecznika Praw Pacjenta, wsparcia szefowi resortu zdrowia udzielał minister Marek Suski z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Prof. Religa: Polska nie ma tyle czasu co Szwecja, zmiany w geriatrii należy wprowadzać szybko

   Aktualności   Styczeń 2, 2018

Szwecja miała dłuższy okres przygotowania się na starzejące się społeczeństwo. Polska tego czasu nie ma i zmiany w opiece geriatryczne należy przeprowadzać szybko – wskazuje w rozmowie z Rynkiem Zdrowia prof. Dorota Religa, neurogeriatra z Zakładu Neurobiologii, Nauk o Zdrowiu i Społeczeństwa w Karolinska Institutet – uniwersytetu medycznego w Sztokholmie.

Federacja Suplementów zaskoczona ankietą UMed w Łodzi

   Aktualności   Grudzień 15, 2017

Badanie dotyczące suplementów diety, a prowadzone przez Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wzbudziło reakcję ze strony organizacji zrzeszające producentów suplementów. W stanowisku przesłanym do redakcji wskazują, że część pytań może wprowadzać respondenta w błąd.

Łódzcy naukowcy pytają o suplementy

   Aktualności   Grudzień 4, 2017

Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zaprasza do uczestnictwa w badaniu naukowym poświęconym suplementom diety. Ankietę można wypełnić za pośrednictwem Internetu.

UOKiK: ok. 26 mln zł kary za wprowadzające w błąd reklamy suplementów

   Aktualności   Listopad 28, 2017

Prawie 26 mln zł kary nalżył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na spółkę Aflofarm Farmacja Polska w Pabianicach – poinformował w poniedziałek (27 listopada) Urząd, który uznał, że reklamy produktów firmy wprowadzały konsumentów w błąd. Dodano, że spółka zmieniła kwestionowane przez UOKiK reklamy.

Dzięki posłowi Janowi Dudzie Polska będzie wolna od GMO?

   Aktualności   Listopad 27, 2017

Pierwotny projekt ustawy o genetycznie modyfikowanych mikroorganizmach i organizmach zakładał funkcjonowanie „stref upraw GMO” w ślad indywidualną zgodą ministerstwa rolnictwa i przy przychylności władz samorządowych. Wywołało to ogromne oburzenie przeciwników GMO. Poseł Jan Duda postawił: veto!

Zmarł Janusz Wójcik, były selekcjoner reprezentacji Polski

   Aktualności   Listopad 20, 2017

Zmarł Janusz Wójcik, były selekcjoner reprezentacji Polski. Był ostatnim szkoleniowcem, który doprowadził polską kadrę do medalu na igrzyskach olimpijskich. Miał 64 lata.